Mecz Villarreal - Real Madrid zakończony wynikiem 4-4 na obiekcie Estadio de la Cerámica dnia 2024-05-19 17:00

W niedzielne popołudnie 19 maja na Estadio de la Cerámica kibice byli świadkami jednego z najbardziej emocjonujących spotkań tego sezonu La Liga. Villarreal i Real Madrid stoczyły zawzięty bój, który zakończył się spektakularnym remisem 4-4. Choć po pierwszej połowie "Królewscy" prowadzili już 4-1, drużyna z Villarreal pokazała niesamowitą determinację, aby wyrównać wynik, zapewniając widzom dramatyczne widowisko do ostatnich minut meczu.

Mecz pełen emocji na Estadio de la Cerámica

Na Estadio de la Cerámica w Villarrealu, 19 maja 2024 roku, o godzinie 17:00, rozegrano mecz 37. kolejki La Liga pomiędzy drużynami Villarreal CF i Real Madrid. Widowisko to było ukoronowaniem weekendu piłkarskiego i dostarczyło kibicom niezapomnianych emocji. Sędzią głównym tego spotkania był Alejandro Hernandez z Hiszpanii.

Mecz zakończył się widowiskowym remisem 4-4, a wynik do przerwy wskazywał na zdecydowane prowadzenie gości – Real Madrid prowadził 4-1. Druga połowa przyniosła jednak niespodziewany zwrot wydarzeń i fenomenalną pogoń Villarreal.

Relacja minuta po minucie

Mecz rozpoczął się dynamicznie, a obie drużyny od pierwszych minut pokazywały determinację i chęć zdobycia trzech punktów. Już w 14. minucie Real Madrid objął prowadzenie po błyskotliwej akcji, zakończonej celnym strzałem Ardy Gülera, który otrzymał doskonałe podanie od Brahima Díaza. Wówczas na tablicy wyników widniało 0-1.

Real Madrid nie zwalniał tempa i w 30. minucie podwyższył prowadzenie. Tym razem Joselu zamknął akcję po precyzyjnej asyście Lucasa Vázqueza. Gospodarze próbowali odbić się po tym ciosie, ale już w 39. minucie Alexander Sørloth, po podaniu Yersona Mosquery, zdobył bramkę kontaktową dla Villarreal. Wynik zmienił się na 1-2.

Niestety dla gospodarzy, odpowiedź Realu była natychmiastowa. Minutę później, w 40. minucie, Lucas Vázquez wpisał się na listę strzelców, asystował mu Brahim Díaz. To jednak nie był koniec popisów Realu w pierwszej połowie. W 45. minucie Arda Güler zdobył swoją drugą bramkę, tym razem po podaniu Lucasa Vázqueza. Do przerwy Real Madrid prowadził 4-1.

Druga połowa przyniosła niesamowite emocje. Już w 48. minucie Alexander Sørloth zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru, asystę zaliczył Gerard Moreno. Villarreal zaczął wierzyć w możliwość odrobienia strat. Zaledwie cztery minuty później, w 52. minucie, Sørloth ponownie wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do wyniku 3-4.

Kibice na Estadio de la Cerámica wręcz szaleli z radości, gdy w 56. minucie ponownie Alexander Sørloth, po raz czwarty tego dnia, trafił do siatki rywali. Asystował mu ponownie Gerard Moreno. Wynik 4-4 sprawił, że stadion eksplodował z radości, a gospodarze walczyli jak lwy, aby utrzymać ten rezultat.

W międzyczasie sędzia Alejandro Hernandez musiał interweniować kilkukrotnie, pokazując żółte kartki. W drużynie gospodarzy ukarani zostali Alberto Moreno w 45. minucie oraz Bertrand Traoré w 84. minucie. W drużynie gości żółte kartki obejrzeli Eduardo Camavinga w 66. minucie oraz Dani Ceballos w 86. minucie.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 4-4, co z pewnością zostanie zapamiętane jako jedno z najbardziej emocjonujących spotkań tego sezonu La Liga. Zarówno Villarreal, jak i Real Madrid pokazali niezwykłą wolę walki oraz umiejętności piłkarskie na najwyższym poziomie.

Przed Villarreal jeszcze trzy ważne mecze: z Osasuną, Real Betis oraz Borussią Dortmund. Real Madrid zakończy sezon z trzema ostatnimi spotkaniami.