Mecz Real Madrid vs Athletic Club zakończony wynikiem 2-0

Wczorajszy mecz pomiędzy Realem Madryt a Athletic Club zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2-0. Spotkanie, które odbyło się 31 marca o godzinie 19:00 na Estadio Santiago Bernabéu, było częścią 30. kolejki La Ligi. Real Madrid objął prowadzenie już przed przerwą, utrzymując kontrolę nad grą do końcowego gwizdka sędziego.

Real Madrid zwycięża Athletic Club 2-0 na Estadio Santiago Bernabéu

Wczorajszy wieczór na Estadio Santiago Bernabéu był pełen ekscytujących momentów, gdy Real Madrid podejmował gości z Athletic Club w ramach La Ligi. Mecz, który od samego początku zapowiadał się jako starcie gigantów, nie zawiódł fanów obu drużyn.

Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 8. minucie gola na wagę prowadzenia dla Realu zdobył Rodrygo po zagraniu Brahim Díaza. Gospodarze przejęli inicjatywę, starając się kontrolować przebieg gry, natomiast Athletic Club starał się znaleźć lukę w defensywie rywali.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść Realu Madrid. Oba zespoły miały szanse, ale to podopieczni Zinedine'a Zidane'a wykorzystali jedną z nich. Druga część meczu rozpoczęła się z podobnymi chęciami z obu stron, ale bramkarzom udało się utrzymać czyste konto do 73. minuty.

Wtedy to znowu w akcji był Rodrygo, który podwyższył prowadzenie Realu na 2-0 po świetnym podaniu od J. Bellinghama. Athletic Club próbował odrobić straty, ale defensywa Realu była niezachwiana. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla gospodarzy, którzy zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Na boisku nie obyło się bez kartek, z żółtymi kartkami dla Auréliena Tchouaméni'ego i Nacho Fernándeza z Realu Madrid oraz Iñigo Ruiza de Galarreta z Athletic Club. Czerwonych kartek w tym meczu nie było, co świadczyło o zacieklej, ale fair rywalizacji obu drużyn.

Atmosfera na Estadio Santiago Bernabéu była niesamowita, kibice dopingowali swoje drużyny przez całe 90 minut, tworząc niesamowitą kulę dźwięku i wsparcie dla zawodników. Sędzia główny Javier Alberola Rojas z Hiszpanii miał pełne ręce roboty, ale zdołał skutecznie prowadzić ten emocjonujący mecz.

Po zwycięstwie nad Athletic Club, Real Madrid zmierzy się kolejno z Manchester City, Mallorcą i ponownie z Manchesterem City. Z kolei drużyna z Bilbao będzie miała okazję do rewanżu w starciach z Mallorcą, Villarrealem oraz Granadą CF.