Dnia 2023-10-28 14:15 miał miejsce mecz Barcelona - Real Madrid - wynik końcowy 1-2

W emocjonującym starciu 11 kolejki La Liga, Barcelona musiała uznać wyższość Realu Madryt, pomimo prowadzenia na półmetku meczu. Dramatyczne spotkanie, które miało miejsce dnia 28 października 2023 o godzinie 14:15 na stadionie Estadi Olímpic Lluís Companys, zakończyło się wynikiem 1-2. Mimo początkowego prowadzenia Barcelony, Królewscy zdołali odwrócić losy meczu na swoją korzyść. Sędzią tego emocjonującego pojedynku był Jesus Gil Manzano z Hiszpanii.

Miejsce rozgrywki: Estadi Olímpic Lluís Companys
Bramki: İ. Gündoğan 6' (1-0), J. Bellingham 68' (1-1), J. Bellingham 90' (1-2, asysta: L. Modrić)
Kartki żółte dla gospodarzy: Fermín López 17', Ferran Torres 45'
Kartki żółte dla gości: Daniel Carvajal 61'
Sędzia: Jesus Gil Manzano, Spain.
Najbliższe Mecze: Barcelona - Real Sociedad, Shakhtar Donetsk, Alaves. Real Madrid - Rayo Vallecano, SC Braga, Valencia.

Relacja z Meczu

Dnia 28 października 2023 r. na Estadi Olímpic Lluís Companys miało miejsce starcie gigantów La Ligi - Barcelony i Realu Madryt. Mecz rozpoczął się o godzinie 14:15, a na stadionie, mimo wcześniejszej porze, zgromadziła się ogromna liczba fanów obu drużyn, co tworzyło elektryzującą atmosferę.

Już w 6 minucie gry, kibice Barcelony wybuchli radością, gdy İlkay Gündoğan otworzył wynik meczu. Środkowy pomocnik Barcelony wykazał się niebywałą precyzją i zimną krwią, pokonując bramkarza Realu. Niestety dla Barcelony, ta wczesna przewaga nie utrzymała się do końca meczu.

Drugie pół, dramatyczny zwrot akcji

Po powrocie z przerwy, emocje na stadionie rosły. W 68 minucie, Jude Bellingham, młody talent z Realu Madryt, doprowadził do wyrównania stanu meczu. Ale to nie koniec emocji. W samej końcówce meczu, Bellingham ponownie pokazał swoje umiejętności, zdobywając drugą bramkę dla Realu, tym razem po fenomenalnej asyście Luki Modrića, czego efektem było ostateczne zwycięstwo Realu Madryt nad Barceloną 2-1.

Mecz nie obył się też bez kontrowersji. Sędzia, Jesus Gil Manzano, musiał sięgnąć do kieszeni trzy razy. Żółte kartki otrzymali Fermín López i Ferran Torres z Barcelony oraz Daniel Carvajal z Realu Madryt. Mimo to, zacięta walka trwała do ostatnich sekund, a emocje na trybunach nie opadały aż do końcowego gwizdka.

Ostatecznie, pomimo ambitnej walki, to Real Madryt cieszył się z wygranej. Teraz obie drużyny muszą skupić się na kolejnych meczach. Barcelona zmierzy się z Real Sociedad, Shakhtar Donetsk oraz Alaves, natomiast Real Madryt spotka się z Rayo Vallecano, SC Braga i Valencia.