Mecz Real Madrid vs Girona zakończony wynikiem 4-0 dnia 2024-02-10 17:30

W sobotnie popołudnie Estadio Santiago Bernabéu zapełniło się fanami piłki nożnej, którzy przybyli, by obejrzeć starcie Realu Madryt z Gironą. Mecz odbył się dwa dni temu, 10 lutego, o godzinie 17:30 i zakończył się zwycięstwem drużyny z Madrytu 4-0. Real Madrid kontrolował grę od samego początku, osiągając wynik 2-0 na przerwę. Zachęcamy do zapoznania się z pełnym sprawozdaniem z tej potyczki.

Real Madrid triumfuje nad Gironą 4-0 na Estadio Santiago Bernabéu

Wczorajszy wieczór na Estadio Santiago Bernabéu w Madrycie zapowiadał się jako emocjonujące widowisko, gdy tamtejszy Real Madrid podejmował drużynę Girona w ramach 24. kolejki La Liga. Mecz rozpoczął się o godzinie 17:30, a na trybunach zasiadło tysiące kibiców gotowych dopingować swoje ulubione zespoły.

Gospodarze, prowadzeni przez trenera i legendę klubu, Zinedine'a Zidane'a, rozpoczęli spotkanie z determinacją i zaledwie w 6. minucie udaje im się otworzyć wynik. Vinícius Júnior zdobywa pierwszego gola po asyście Federico Valverde, wprowadzając trybuny w szał.

Real Madrid kontynuował swoją dominację, a w 35. minucie to Jude Bellingham podwyższa prowadzenie gospodarzy na 2-0, po pięknym podaniu od Viníciusa Júniora, który tym samym zapisuje kolejną asystę na swoim koncie.

Po przerwie nie zwalniają tempa! Bellingham ponownie melduje się na tablicy wyników, trafiając do siatki w 54. minucie, powiększając przewagę Królewskich na 3-0.

Nie minęło wiele czasu, a w 61. minucie to Rodrygo wzbogaca wynik meczu, zdobywając czwartego gola dla Realu Madryt. Ponownie asystę notuje Vinícius Júnior, który tym razem również wpisuje się na listę strzelców.

Girona, mimo starań, nie jest w stanie przełamać obrony Realu. Ich frustracja widać jednak na boisku, co skutkuje dwiema żółtymi kartkami – dla Juanpe'a w 21. minucie oraz Yan Couto w 68. minucie.

Na kartkę zasłużył również zawodnik Realu, Ferland Mendy, który otrzymał żółtą kartkę w 76. minucie za faul.

Mecz zakończył się wynikiem 4-0 dla Realu Madryt, który pewnie sięgnął po trzy punkty. Emocje na stadionie były ogromne, a kibice mieli okazję świętować kolejne zwycięstwo swojej drużyny.

Następne mecze zapowiadają się równie interesująco dla obu zespołów – Real Madrid zmierzy się z RB Leipzig, Rayo Vallecano oraz Sevillą, natomiast Girona stanie do pojedynków z Athletic Club, Rayo Vallecano i Mallorcą. Czy Królewscy zdołają utrzymać swoją passę zwycięstw? Czy Girona zdoła się podnieść po tej porażce? Tego dowiemy się już niebawem!